Mokre sztafety

Bieg na orientację to często sport ekstremalny, nie inaczej było na kończących Puchar Najmłodszych 2024 sztafetach. Zawodnicy, szczególnie pierwszej zmiany, musieli mierzyć się nie tylko z techniczną trasą, a przede wszystkim z ulewą, która nawiedziła Arboretum Leśne w Stradomi. W kilka minut łąki zamieniły się w bagniska, a alejki w strumienie, pełne wody. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom w pasjonującej walce o jak najwyższe lokaty.

Łatwo nie było, w terenie stało blisko 50 punktów, często oddalonych od siebie tylko o kilkanaście metrów, trasy były pełne rozbić, o czym przekonać się możecie w zakładce LIVE, a sam teren, w większości otwarty, znacząco różnił się od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni na zawodach w bno.

Dziękujemy wszystkim za przybycie na ziemię Sycowską, a naszym najmłodszym zawodnikom życzymy wielu medali w przyszłych startach.

Wymagający klasyk

To był dzień pełen emocji, wpierw wymagający dystans klasyczny z metą zlokalizowaną w samym centrum Arboretum Leśnego w Stradomi, a po południu festyn na basenie miejskim, którego zwieńczeniem była ceremonia medalowa za dwa biegi indywidualne. Wszystko to w najważniejszy dzień roku czyli Dzień Dziecka. 

Wracając do samego biegu, jeżeli ktoś uważał, że po szybkim sprincie na zawodników będzie czekać łatwy teren, był w błędzie. Na naszych najmłodszych czekał wymagający teren, charakteryzujący się dużą zmiennością. Podobnie jak dzień wcześniej rywalizacja była zacięta i podobnie wygrali najlepsi, Gratulacje. 

Wyniki, międzyczasy i mapy do znalezienia tutaj

Zwieńczeniem tegorocznego Pucharu Najmłodszych będzie bieg sztafetowy, który zorganizowany będzie na terenie Arboretum, na zawodników czekać będzie unikatowy teren, zobaczymy kto sobie poradzi najlepiej. 

Sprint za nami

Pierwszy dzień rywalizacji w Pucharze Najmłodszych 2024 minął pod znakiem szybkiego biegania.

Park Miejski w Sycowie stwarzał warunki do rozpędzenia się, jednak każdy kto rozpędził się za bardzo i stracił kontakt z mapą, mógł zapłacić za to wysoką cenę. Na zawodników czekał teren o dużej zmienności, z części leśno-parkowej trasy prowadziły do parku z duża liczbą historycznych wstawek, poza tym do pokonania był kawałek zurbanizowanego terenu, trochę bagien i górki na koniec.

Rywalizacja była naprawdę zacięta w wielu kategoriach o końcowym sukcesie decydowały sekundy.

Wyniki, międzyczasy i mapy do znalezienia tutaj

Na dystans klasyczny rywalizacja przenosi się do Arboretum Leśnego w Stradomi, które o tej porze roku wygląda fenomenalnie. Zobaczymy jak najmłodsi poradzą sobie w wymagającym terenie wokół Arboretum.

Konferencja prasowa

W poniedziałek 11 marca w Sycowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona naszym zawodom.

Poza przedstawicielami władz, organizatorów oraz partnerów, w konferencji udział wzieli również główni zainteresowani, czyli zawodnicy z pobliskiego klubu KS Tęcza Brzezia Łąka.

Zapraszamy do oglądnięcia relacji z konferencji.

Puchar Najmłodszych 2024

Już dzisiaj zapraszamy na Puchar Najmłodszych, tegoroczna edycja odbędzie się w Sycowie.

Sprint rozegrany będzie w Parku Miejskim w Sycowie, a na biegi leśne przenosimy się do Stradomi Dolnej, do Arboretum Leśnego im. prof. S. Białoboka w Nadleśnictwie Syców, gdzie pośród zachwycającej, bujnej przyrody przyjdzie rywalizować najlepszym dzieciom i młodzikom o tytuły najlepszych biegaczy na orientację w Polsce.

Jednak nasze zawody są skierowane nie tylko do samych dzieci, ale również ich rodziców, opiekunów, członków rodziny i wszystkich pasjonatów biegu na orientację. Zapewniamy Was, że Puchar Najmłodszych to świetny pomysł na spędzenie tego długiego czerwcowego weekendu, śledząc poczynania naszych pociech oraz samemu rywalizując na trasach oraz poznając urokliwość oraz gościnność ziemi sycowskiej.